Niewidzialna Galeria Sztuki

dla Osób Niewidomych

Instrukcja użytkownika

Witamy w Niewidzialnej Galerii Sztuki dla Osób Niewidomych!

W Niewidzialnej Galerii Sztuki znajdują się opisy różnorodnych dzieł, reprezentujących rozmaite gałęzie sztuki – od architektury po malarstwo – i wszystkie epoki (od prehistorii po sztukę współczesną).

Galeria powstała w 2015 roku i osiągnęła obecnie rozmiary sporego muzeum, mogąc się pochwalić kolekcją ponad 1000 dzieł sztuki udostępnianych w formie audiodeskrypcji. W Galerii są zgromadzone zarówno dzieła znane, jak też te zapomniane, skrywane w małych regionalnych muzeach i kolekcjach na całym świecie.

W niewidzialnej galerii sztuki odkryjesz tajemnice i poznasz prawdę o najsłynniejszych procesach o dzieła sztuki, poznasz najpiękniejsze przedstawienia kąpiących się kobiet, czy uskrzydlone sztandary Hasiora. Niewidzialna Galeria Sztuki przybliża w formie audiodeskrypcji, nie tylko sztukę, ale też historię w niej ukrytą.

Niewidzialna Galeria Sztuki to również, przygotowywane w formie comiesięcznego periodyku albumy tematyczne. Poszczególne albumy, na kształt osobnych wystaw, podejmują szerzej jeden z wybranych tematów. Są w nich prezentowani poszczególni artyści, epoki oraz zjawiska w sztuce. Albumy są dostępne na stronie Galerii oraz Kiosku z prasą.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Audiodeskrypcja logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Na poziomym, prostokątnym polu po lewej orzeł w koronie. Czarne kontury, korona, dziób oraz nogi orła w kolorze złotym. Po prawej na białym tle nazwa ministerstwa czarną czcionką w dwóch poziomych rzędach. Napis wyrównany do lewej krawędzi. Rząd pierwszy: Ministerstwo Kultury, niżej: i Dziedzictwa Narodowego. Dolny rząd pokreślony wąską flagą biało-czerwoną na całą szerokość napisu.

Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Audiodeskrypcja logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: Na prostokątnym, białym polu po lewej pionowa zielona kreska i wygięty łodygą w jej stronę konturowo rysowany tulipan z kielichem odchylonym ku prawej. Zielona łodyga z jednym liściem skierowanym na prawo. Czerwony kielich o trzech trójkątnych płatkach ułożonych w zygzakowatą linię. Po prawej w trzech rzędach ciemnoszary napis: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Używamy cookies w celu pesonalizacji witryny do Twoich potrzeb. Korzystanie z Galerii bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Copyright © 2024 — DeFacto.org.pl