Niewidzialna Galeria Sztuki

dla Osób Niewidomych

Instrukcja użytkownika

Witamy w Niewidzialnej Galerii Sztuki dla Osób Niewidomych!

W Niewidzialnej Galerii Sztuki znajdują się opisy różnorodnych dzieł, reprezentujących rozmaite gałęzie sztuki – od architektury po malarstwo – i wszystkie epoki (od prehistorii po sztukę współczesną).

Galeria powstała w 2015 roku i osiągnęła obecnie rozmiary sporego muzeum, mogąc się pochwalić kolekcją ponad 920 dzieł sztuki udostępnianych w formie audiodeskrypcji. W Galerii są zgromadzone zarówno dzieła znane, jak też te zapomniane, skrywane w małych regionalnych muzeach i kolekcjach na całym świecie.

Ile słoneczników namalował Vincent van Gogh? Jak wybuch wulkanu Krakatau wpłynął na historię sztuki? Czy tenebryzm to choroba, czy może nurt w malarstwie? Na te i wiele innych pytań, można znaleźć odpowiedź w Niewidzialnej Galerii Sztuki, która przybliża w formie audiodeskrypcji, nie tylko sztukę, ale też historię w niej ukrytą.

Niewidzialna Galeria Sztuki to również, przygotowywane w formie comiesięcznego periodyku albumy tematyczne. Poszczególne albumy, na kształt osobnych wystaw, podejmują szerzej jeden z wybranych tematów. Są w nich prezentowani dokładniej zarówno poszczególni artyści, jak też wątki aktualne, kryminalne, a nieraz i kulinarne. Wybrane albumy są także dostępne na stronie Galerii.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Audiodeskrypcja logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Na kwadratowym, białym polu, nazwa ministerstwa wypisana w czterech poziomych rzędach. Napis jest wyrównany do górnej i lewej krawędzi pola, zajmuje niewiele ponad jego połowę. Począwszy od góry, szarą czcionką, słowo: Ministerstwo. Poniżej: Kultury, napisane nieco większą, czerwoną czcionką. Niżej, ponownie na szaro: i Dziedzictwa. Poniżej, też na szaro: Narodowego. Po słowie Narodowego, przy ostatniej literze o, czerwony, mały kwadrat, pełniący rolę kropki, zamykającej całą nazwę.


Używamy cookies w celu pesonalizacji witryny do Twoich potrzeb. Korzystanie z Galerii bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Copyright © 2020 — DeFacto.org.pl