Niewidzialne Galerie

dla Osób Niewidomych

Instrukcja użytkownika

Witamy w Niewidzialnych Galeriach dla Osób Niewidomych!

Zapraszamy do wyboru galerii z menu po lewej stronie.

W Niewidzialnej Galerii Zabytków znajdują się opisy dzieł i zabytków, reprezentujących rozmaite gałęzie sztuki – od architektury po malarstwo – i rozmaite epoki (od prehistorii po sztukę współczesną). Ze względu na tę różnorodność zachęcamy do wyszukiwania interesujących Państwa deskrypcji poprzez słowa kluczowe: autora, tytuł, określoną epokę, miejsce ekspozycji, technikę czy kierunek bądź styl dzieła. Jeśli jakieś zagadnienie szczególnie Państwa interesuje, prosimy o wysyłanie pytań i komentarzy za pomocą formularza umieszczonego pod każdym opisem.

W Niewidzialnej Galerii Zwierząt znajdują się opisy ssaków, ptaków i różnych innych gatunków. Ponieważ audiodeskryptorzy korzystali z fotografii w ilustrowanej encyklopedii „Atlas zwierząt Polski”, są to opisy konkretnego zwierzaka – czasem sfotografowanego w szczególnej pozie albo nie w całości. Różnorodność gatunków odpowiada więc różnorodności deskrypcji. Informacje uzupełniające dotyczą zwyczajów, pożywienia czy występowania danego gatunku. Niekiedy pojawia się również opis tropu, co być może przyda się Państwu kiedyś podczas letnich wycieczek.

W Niewidzialnej Galerii Roślin znajdują się opisy kwiatów, drzew i różnych innych gatunków. Ponieważ audiodeskryptorzy korzystali z fotografii w ilustrowanym „Atlasie roślin”, są to opisy konkretnej rośliny – czasem sfotografowanej w szczególnym ujęciu albo nie w całości. Różnorodność gatunków odpowiada więc różnorodności deskrypcji. Informacje uzupełniające dotyczą owoców, występowania i zastosowania danego kwiatu, drzewa bądź krzewu.

Audiodeskrypcje są wykonywane zarówno przez profesjonalistów, jak i młodych wolontariuszy – gimnazjalistów i licealistów z całej Polski, dzięki czemu możliwe jest dynamiczne powiększanie Galerii.

Życzymy przyjemnej i pożytecznej wędrówki po Niewidzialnych Galeriach!

Współfinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Używamy cookies w celu pesonalizacji witryny do Twoich potrzeb. Korzystanie z Galerii bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Copyright © 2018 — DeFacto.org.pl